cz
en

Dlužníci

Zavolali jsme vám?
Nemusíte se ničeho obávat.
Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak vyřešit vaše finanční problémy. Připravili jsme pro vás řešení a rádi bychom vám o této možnosti řekli více.

Naše principy

Finanční problémy řešíme, místo abychom je zhoršovali. Rádi bychom vám nabídli cennou spolupráci při řešení vašich dluhů. Dluhy nemusejí být vaším osudem. Představují pouze dočasné potíže, nic jiného. Jsme připraveni společně s vámi tyto problémy vyřešit. Pracujeme s lidmi a všechny dlužníky vnímáme v prvé řadě jako lidi, kteří se rozhodli zlepšit svůj život. Toho si velmi vážíme a rádi bychom se pro vás stali partnerem, který vám pomůže nejen vyřešit vaše aktuální problémy, ale bude vám nablízku i v dlouhodobém horizontu.

  • Respekt

    Při naší práci chráníme především vaše zájmy. Chceme být vaším partnerem, ne vymahačem dluhů.

  • Skutečná pomoc

    Mnoho let jsme zlepšovali naše procesy a nyní jsme konečně připravení nabídnout vám skutečné nástroje k řešení vašich problémů.

  • Možnosti

    Každý telefon, SMS zpráva, či email, který vám pošleme, pro vás představuje novou příležitost. Místo abychom vám připomínali vaše dluhy, nabízíme možnost jejich řešení.

MBA

Telefon od nás znamená možnost

Každý dlužník je pro nás především člověk, který se rozhodl změnit svůj život k lepšímu. Chceme vám pomoci vyřešit následky vašich chyb a jít dál.

Doporučení

Nevyhýbejte se věřitelům ani našim pracovníkům

Nejdůležitější rada, kterou můžeme dlužníkům dát, je nevyhýbat se věřitelům, ani inkasní agentuře. Oba tito účastníci jsou připravení dělat ústupky – je to výhodné jak pro věřitele, tak pro dlužníka. Čím více času věřitel stráví přesvědčováním dlužníka, aby zaplatil, tím větší zájem bude mít na splacení dluhu v jednom kroku, což bude požadovat i u soudu, pokud k němu dojde.

Informujte věřitele o svých finančních problémech

Pokud máte finanční potíže a nejste schopni nyní uhradit své závazky, nenechávejte si to pro sebe a potvrďte svůj záměr splácet je v budoucnu.. Když dáte najevo, že chcete spolupracovat, věřitel pravděpodobně bude souhlasit s tím, že vám splácení dluhu na nějakou dobu odpustí, nebo vám sníží částku splátek a navrhne vám přijatelné podmínky restrukturalizace úvěru.

Refinancování dluhu

Je možné vzít si úvěr za výhodných podmínek u jiné banky a splatit pomocí něj váš aktuální dluh. Vaše finanční zatížení se tím sníží, protože nebudete muset platit pokutu z prodlení u prvního úvěru.

Prodej zástavy

Pokud jste si vzali úvěr a ručili nemovitostí, můžete ji prodat a vyřešit tím své finanční problémy. K tomu ovšem budete potřebovat souhlas banky. Prodej může uskutečnit dlužník, nebo inkasní agentura. Peníze, které dlužník uhradil před tímto prodejem, mu budou navráceny zpět téměř v plné výši (po odečtení úroků z úvěru).

Plánování rozpočtu

Pouze několik málo procent lidí si plánuje domácí rozpočet. Veďte si záznamy a zapisujte si všechny své příjmy a výdaje. Pomůže vám to vyhnout se zbytečným výdajům a volné (ušetřené) prostředky můžete využít ke splácení dluhů.

Důsledky nesplácení dluhu

Navýšení dlužné částky

Když nebudete splácet dlužnou částku, bude vám dluh stále narůstat vlivem pokut a poplatků.. Tento proces bude pokračovat tak dlouho, dokud nesplatíte celý dluh.

Negativní historie splácení

V případě nesplácení dluhu může věřitel přikročit k tomu, že vás uvede v rejstřících dlužníků. Pozdní splácení, či nesplácení, právní řešení problémů a vymáhání dluhů – to vše zhorší vaši bonitu a důvěryhodnost a připraví vás o šance v budoucnu (výhodně) spolupracovat s bankou, a zejména o šance získat další úvěry s přijatelnými (nízkými) úroky. Jediný způsob, jak obnovit svůj status spolehlivého dlužníka je zaplatit celý svůj dluh.

Problémy při hledání práce

Když se budete ucházet o prestižní zaměstnání, zaměstnavatel si může zkontrolovat vaši platební morálku v registrech dlužníků (v poslední době se tato kontrola mezi zaměstnavateli vyskytuje stále častěji). Nesplacené půjčky vám mohou výrazně zhoršit šanci na získání vysněného zaměstnání.

Právní poplatky

Pokud dlužník dlouho nereaguje na výzvy věřitelů, věřitelé mohou postoupit případ k soudu. V případě, že soud rozhodne ve prospěch věřitele (k čemuž s 95% pravděpodobností dojde), dlužník bude muset zaplatit jak celou dlužnou částku, tak právní náklady.

Omezení cestování

V případě vynesení rozsudku může soud vydat také doporučení k omezení výjezdů do zahraničí. Pokud se chcete vyhnout neočekávaným situacím na hranicích a ztrátě peněz za dovolenou (nebo služební cestu), doporučujeme splatit všechny vaše dluhy před odjezdem.

Zabavení majetku a obstavení účtů

Od chvíle, kdy věřitel postoupí vaši záležitost k soudu, váš majetek a peníze mohou být zabaveny. Neplnění smlouvy může vyústit v kompletní zabavení dlužníkových aktiv (dle rozhodnutí soudu). V případě nezajištěného úvěru banka může požádat soud o zabavení majetku. Kromě toho vám mohou být také zmrazeny účty, ze kterých budou zaplaceny vaše pohledávky.

Kriminální odpovědnost

Kromě toho se dlužník může stát trestně stíhanou osobou kvůli podvodu a vyhýbání se splácení dluhů. Důrazně vám doporučujeme řešit své problémy s dluhy a kontaktovat nás, abychom společně našli možné řešení.

Společnost MBA Consult používá cookies ke zlepšení vašich zkušeností. V případě nesouhlasu opusťte stránky.